Werken vanuit een werkbak hangend in een hijskraan is verboden, toch?

Werken vanuit een werkbak onder een hijskraan mag niet, of wel?
"Inspectie SZW pakt het hijsen met werkbakken keihard aan" was onlangs 'hot news'. Werken werden stilgelegd en boeterapporten opgemaakt. Tevens werden meldingen gemaakt naar de instelling die de betreffende machinist van de kraan hadden gecertificeerd om te bepalen of hun certificaten moesten worden ingetrokken. Het ging hier om het gebruik van speciale werkbakken bij het verwijderen van asbestplaten van daken. VERAS (Vereniging voor aannemers in de sloop) de Branchevereniging voor sloop- en asbestverwijderingderingsbedrijven en VVT (Vereniging voor Verticaal Transport) zijn in gesprek met ISZW hierover.

Is het werken vanuit werkbakken hangend in een hijskraan dan volledig uitgesloten?

Dat niet, maar er moet sprake zijn van uitzonderlijke situaties.

Arbobesluit artikel 7.23d.

Het gebruik van 'werkbakken aan een hijswerktuig' is in Nederland vastgelegd in het Arbobesluit artikel 7.23d. Zie onderaan dit artikel.

Dit artikel lezen...
... en toegang tot alle artikelen en tools op Arbeidsveiligheid?

Dat kan vanaf

€ 66,00

p/jaar