Werken vanuit een werkbak of werkplatform hangend aan een hijskraan aan strenge(re) regels gebonden

De regels voor werken vanuit een werkbak aan een hijskraan zijn aangescherpt. Lees ze hier.
Het werken vanuit een werkbak of een werkplatform hangend aan een hijswerktuig (kraan) is in beginsel verboden. Door het veelvuldig oneigenlijk gebruik van werkbakken en werkplatforms, ingegeven door Arbobesluit artikel 7.23d (oud), heeft de wetgever dit genoemde artikel aangescherpt. In uitzonderlijke situaties en onder strikte voorwaarden mag vanuit een werkbak aan een kraan worden gewerkt. Sinds 1 juli moet dit echter wel vooraf worden gemeld bij ISZW.

 

Is het werken vanuit werkbakken hangend aan een hijskraan dan volledig uitgesloten?

Dat niet. De tijdbeperkende voorwaarde is komen te vervallen, maar er moet sprake zijn van een zo uitzonderlijke situaties dat de werkzaamheden niet op een andere wijze kunnen worden uitgevoerd.

 

Arbobesluit artikel 7.23d. (vanaf 1 juli 2020)

Het gebruik van 'werkbakken aan een hijswerktuig' is in Nederland vastgelegd in het Arbobesluit artikel 7.23d. Zie onderaan dit artikel.

 

Dit artikel lezen...
... en toegang tot alle artikelen en tools op Arbeidsveiligheid?

Dat kan vanaf

€ 69,00

p/jaar